To nasza propozycja na jesienne śluby.

W czym do ślubu jesienią?

Wybór daty ślubu w jesienne miesiące to tylko pozornie „gorszy wybór”. Jesień to czas gdy łatwiej o wolny termin w wybranej sali weselnej, lub o większą dostępność muzycznych zespołów. Można powybierać i ponegocjować.

Również pogoda może w te miesiące sprawić prawdziwą niespodziankę. Prawdą jest, że dzień robi się krótszy, jednak promienie słońca mogą zrobić prawdziwy pokaz kolorów. To wręcz wymarzony plener do sesji ślubnej.

Pewnie odpada wtedy ślub pod gołym powietrzem, przynajmniej trudno go będzie zaplanować ze względu na zmienną aurę. Nie mniej jednak jesień to naprawdę bardzo dobra pora na zamążpójście. Sama, z resztą, mogę to potwierdzić ;).

Czy suknia na jesienny ślub powinna się czymś wyróżniać? Absolutnie nie musi. Nawet najbardziej wydekoltowaną suknię można nakryć szalem, bądź ozdobną chustą. Nie zawsze, jednak, założenie sweterka z akrylowej włóczki jest najlepszym wyborem. Gdy suknia już kupiona dopiero wtedy zastanawiamy się nad pasującym nakryciem. Czasu już coraz mniej, a każda wybierana na szybko alternatywa bardziej szkodzi wizerunkowi niż mu pomaga. Warto pomyśleć o tym wcześniej, na etapie projektowania sukni ślubnej.

A może tak przy okazji jesiennej pory uczynić z ciepłego sweterka świetną stylizację ślubną, samą w sobie? Prosty, jedwabny dół sukni, a góra z ciepłej dzianiny. Do tego wełniane mitenki i bukiet ślubny w ciepłych, jesiennych kolorach? Taki zestaw może być prawdziwym zaskoczeniem w czasie uroczystości zaślubin. Pod cieplutkim sweterkiem może kryć się zupełnie inna, ozdobna lub nie, góra sukni.

Jeśli jednak sweterki, szale i kominy to nie Twoja bajka, to może suknia z długim rękawem? Obecny i nadchodzący sezon to prawdziwy powrót rozmaitych bufek i prostych rękawów. Prawdziwa dowolność w tym temacie nie ograniczy żadnych „rękawowych” pomysłów. Ta część sukni była w ostatnich sezonach bardzo niedoceniana. Zapomniano, chyba, że rodzaj rękawka może nadać niesamowitego charakteru i stylowego look’u. Namawiam więc gorąco: wybierajcie suknie z rękawami! To prawdziwa klasa i elegancja. Powiecie, że przeszkadza w tańcu? Nieprawda. Dobrze skrojona suknia i idealnie dopasowana jest wygodna nawet w najbardziej wymagających figurach tanecznych.

Hej jesienne panny młode! Dajcie znać jak udało się Wasze wesele w tej chłodniejszej, ale jakże malowniczej aurze.

 

                                                                        Projektantka

                                                   Jolanta Duda Koprowska

 

 

 

 

 

JOLCA.PL

© All rights reserved.