Jak powstaje suknia ślubna?

To niesamowicie emocjonujący proces dla obu stron. Współpraca polegająca na zaufaniu i odpowiedzialności. W efekcie takich działań powstają te najpiękniejsze, jedyne i wymarzone suknie. Tu uchylamy kulisy naszej pracowni...

W umówionym wcześniej terminie spotykamy się w pracowni. Spotkanie trwa  około 45 minut – 1 godziny. Można wtedy przymierzyć wybrane modele sukien, opowiedzieć o wymarzonej sukni, porozmawiać o wymaganiach związanych z sylwetką. Doradzamy najlepszy model i krój, podpowiadamy jak ukryć niedoskonałości, bądź podkreślić zalety figury.

Jeśli potrzebujemy pomocy kogoś bliskiego to warto zabrać tą osobę na spotkanie. Nie decydujmy się na spore grono koleżanek z rozmaitymi gustami. Nie są to obiektywni doradcy. Zaprośmy na takie spotkanie osobę, którą darzysz  zaufaniem.

Gdy już ustalono fason przechodzimy do wyboru tkanin. Dopasowujemy materiały bazowe, materiały na kolejne warstwy, koronki, ozdoby, decydujemy o rodzaju zapięcia, podszycia części gorsetowej, ilości halek. Nasze klientki mogą wybierać w tkaninach w najlepszym gatunku, sprowadzanych z całego świata. Opowiemy o ich zaletach ale też ukrytych niebezpieczeństwach wynikających z ich wadliwego zastosowania.

Po ustaleniu modelu i zestawieniu potrzebnych tkanin suknia jest wyceniana. Robimy to rzetelnie, uwzględniając każdy szczegół. Ostateczna cena jest kosztem materiałów i czasu poświęconego na wykonanie. Nie stosujemy sztucznych marży, tak więc nie stosujemy i rabatów.

Potwierdzeniem złożonego zamówienia jest umowa. Określamy w niej cenę sukni i termin odbioru. W tym momencie należy wpłacić 30% zaliczki.

Każda klientka jest dokładnie mierzona. Potrzebujemy kilkanaście danych aby jak najlepiej odwzorować figurę. To bardzo ważny moment całego procesu. Pytamy o wysokość obcasa i omawiamy rodzaj bielizny.

Ustalamy termin przymiarki.

Przez 3 – 8 tygodni kompletujemy tkaniny i dodatki. Niekiedy, w przypadku wyjątkowych zamówień, trwa to dłużej. Każda tkanina zamawiana jest specjalnie dla naszych klientek. Stawiamy na ich wyjątkowość i najnowsze trendy, tak więc tkaniny z których szyjemy nie zalegają na naszych półkach.

W czasie oczekiwania na tkaniny tworzymy formy i szablony według których będzie krojona suknia. To bardzo pracochłonny etap.

Gdy tkaniny trafią już do pracowni przechodzimy do etapu krojenia. Robimy to bardzo dokładnie, sprawdzając każdy centymetr, dopasowując motywy i układ włókien. Każdą warstwę kroimy osobno, począwszy od wierzchu, poprzez wkłady modelujące i podszewki.

Na przymiarce dopasowujemy suknię do figury, określamy długość, dobieramy welon, bolerko, sweterek, pelerynę czy szal. Wtedy można otrzymać próbki tkanin, aby dopasować strój pana młodego czy kolor bukietu. Na tym etapie można wprowadzać zmiany, decydować o detalach.

Po korektach spotykamy się ponownie. Sprawdzamy długość skróconej sukni, dopasowujemy jeszcze ostatecznie obwody, szczególnie jeśli zmieniają się wymiary. Po tej przymiarce suknię prasujemy i nadajemy jej ostateczny wygląd.

Spotykamy się w dniu ustalonego odbioru. Suknia jest gotowa i po raz ostatni mierzona. Spakowana w specjalny pokrowiec, czeka na swoją premierę!

 

 

 

JOLCA.PL

© All rights reserved.