Najczęściej zadawane pytania

Terminy i rezerwacje

 • Czy konieczne jest umawianie się na spotkania?

  Staramy się aby każda nasza klientka została obsłużona starannie i wyczerpująco. Chcemy zapewnić jej komfort wyboru i poczucie, że jesteśmy w tym czasie tylko do jej dyspozycji. Spotkanie z reguły trwa około godziny. Dlatego preferujemy telefoniczne umawianie się na przymiarki. To sposób wygodny dla obu stron.

   

 • Kiedy należy zamówić suknie ślubną?

  Najlepiej poszukiwaniami sukni należy zająć się około 6 – 8 miesięcy przed ślubem. Po tym terminie pora już podjąć decyzję gdzie zamówimy naszą kreację. 5 miesięcy przed ślubem to ostateczny czas na podpisanie umowy. Ten czas potrzebujemy na stworzenie szablonów, zakontraktowanie i sprowadzenie tkanin, przymiarki i dopasowania. Do tego warto doliczyć czas na nieprzewidziane niedyspozycje lub przerwy świąteczne.  Pracownia przyjmuje określoną ilość zamówień na każdy miesiąc. Terminy najpopularniejsze rezerwowane są szybciej. Nasz kalendarz ma swoje ramy, a powierzonych nam w zaufaniu zleceń nie przekazujemy podwykonawcom. Jeśli jednak ślub zaplanowano na najbliższe miesiące to warto skontaktować się z nami i zapytać o wolne terminy. Postaramy się pomóc.

   

 • Czy jest możliwość zamówienia sukni z krótszym terminem realizacji?

  W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie. Sprawdzimy nasz terminarz. Być może termin jest nadal wolny lub przyjęte na ten dzień zlecenia są już bliskie realizacji. Warto pytać.

   

 • Mieszkam za granicą. W Polsce planuję kilkudniowy pobyt, a następny przyjazd dopiero tydzień przed ślubem. Czy jest szansa na zamówienie sukni w takiej sytuacji?

  Oczywiście, mamy ofertę dla osób przyjeżdżających na krótki czas. Wtedy rezerwujemy terminy spotkań w czasie pobytu dzień po dniu, a odbiór połączony z ostatecznym dopasowaniem planujemy z dużym wyprzedzeniem tuż przed ślubem. Gwarantujemy w takiej sytuacji, że nasz czas będzie przeznaczony tylko dla konkretnej klientki. Mamy w tym duże doświadczenie. Wiele dziewczyn znajdujących się w takiej sytuacji nam zaufało , a efektem były piękne suknie i uśmiech radości przy ich odbiorze.

   

 • Ile dni przed ślubem będę odbierać swoją suknię?

  Z reguły około miesiąc przed ślubem suknia jest gotowa, chyba że przewidziano wspólnie inaczej. Najczęsciej klientki odbierają 10 - 7 dni przed uroczystością. W tej sprawie dostosowujemy się do planów i terminów naszych klientek. 


pierwsze spotkanie

 • Jak przebiega pierwsze spotkanie?

  W umówionym wcześniej terminie spotykamy się w pracowni. Spotkanie trwa  około 45 minut – 1 godziny. Można wtedy przymierzyć wybrane modele sukien, opowiedzieć o wymarzonej sukni, porozmawiać o wymaganiach związanych z sylwetką. Doradzamy najlepszy model i krój, podpowiadamy jak ukryć niedoskonałości, bądź podkreślić zalety figury.

  Gdy już ustalono fason przechodzimy do wyboru tkanin. Dopasowujemy materiały bazowe,                materiały na kolejne warstwy, koronki, ozdoby, decydujemy o rodzaju zapięcia, podszycia części gorsetowej, ilości halek. Nasze klientki mogą wybierać w tkaninach w najlepszym gatunku, sprowadzanych z całego świata. Opowiemy o ich zaletach ale też ukrytych niebezpieczeństwach wynikających z ich wadliwego zastosowania.

  Po ustaleniu modelu i zestawieniu potrzebnych tkanin suknia jest wyceniana. Robimy to rzetelnie, uwzględniając każdy szczegół. Ostateczna cena jest kosztem materiałów i czasu poświęconego na wykonanie. Nie stosujemy sztucznych marży, tak więc nie stosujemy i rabatów.

  Potwierdzeniem złożonego zamówienia jest umowa. Określamy w niej cenę sukni i termin odbioru. W tym momencie należy wpłacić zaliczkę.

  Każda klientka jest dokładnie mierzona. Potrzebujemy kilkanaście danych aby jak najlepiej odwzorować figurę. To bardzo ważny moment całego procesu. Pytamy o wysokość obcasa i omawiamy rodzaj bielizny.

  Po tym pozostaje już tylko ustalenie terminu przymiarki.

   

 • Jak należy się przygotować na pierwsze spotkanie?

  Warto przejrzeć naszą kolekcję, wybrać modele które najbardziej odpowiadaja poszukiwanej stylistyce i zapisać ich nazwy. W mediach społecznościowych publikujemy nowości, wśród których może znajdziemy tę jedyną.

  Zapoznając się z wybranymi modelami poznamy estetykę i styl przyszłej #jolcabride. To pozwoli skrócić czas na określenie obiektu poszukiwań.

  Na spotkanie należy zabrać ze sobą cielistą bieliznę i buty o wysokości zbliżonej do tej idealnej. 

  Jeśli potrzebujemy pomocy kogoś bliskiego to warto zabrać tę osobę na spotkanie. Nie decydujmy się na spore grono koleżanek z rozmaitymi gustami. Nie są to obiektywni doradcy. Zaproś na takie spotkanie osobę, którą darzysz  zaufaniem.

   


projektowanie

 • czy można zamówić suknię według własnego pomysłu?

  Tak, oczywiście. Realizujemy Wasze pomysły w duchu #jolcabride. Najlepiej przygotować przed spotkaniem swoje oczekiwania. My profesjonalnie postaramy się zebrać to w całość i pokazać pewne rozwiązania na żywo. Każdy element omówimy i naniesiemy na projekt. Dopilnujemy by był on spójny i zgodny z trendami. W końcu każda nasza realizacja jest wizytówką marki Jolca.

  Efektem będzie suknia o wymarzonym fasonie i stylu, która dzięki idealnemu dopasowaniu leży jak druga skóra.

   

 • Nie mam pomysłu na swoją suknię. Czy mogę liczyć na pomoc w doborze najlepszego modelu?

  Na początku chętnie poznamy gust przyszłej panny młodej. Pokażemy przykładowe realizacje, ustalimy priorytety, przymierzymy różne fasony sukienek. Oczywiście przyjrzymy się sylwetce i postaramy podkreślić wszystkie jej zalety, a niedoskonałości ukryjemy. Odpowiadając na pytania pomocnicze, po kilku krokach, projekt sukni pojawi się na papierze. Potem tylko wybór tkaniny i gotowe!

   

 • Co się stanie jeśli po wzięciu miary schudnę lub przytyję?

  Jeśli planowana jest kuracja odchudzająca to warto o tym poinformować w momencie zamówienia. Stworzymy indywidualny plan przymiarek który uwzględni planowane zmiany. Zmieniające się wymiary to często spotykany problem w krawiectwie miarowym, stąd po naszej stronie jest poradzenie sobie z problemem. Niestety nawet najlepsza krawcowa nie przygotuje sukni która może być dopasowana w przypadku gdy nasza waga zmieni się bez uprzedzenia o 8-10 kilogramów.

  W takiej sytuacji ustalamy plan działania. Przyjmujemy rezerwację terminu i spisujemy umowę, lecz miarę zdejmujemy w późniejszym terminie. To pozwoli wykonać suknię bez niepotrzebnych rozczarowań.

   

 • Mam figurę plus size i jestem w trakcie odchudzania. Czy powinnam zamówić suknię w chwili obecnej, czy dopiero jak ustabilizuje się waga?

  Suknię należy zamówić najpóźniej 5 miesięcy przed ślubem, jednak trzeba się liczyć, że popularne terminy mogą być już zajęte.

  W takiej sytuacji po zamówieniu ustalamy indywidualny plan szycia, który zagwarantuje udany projekt i idealnie dopasowaną suknię.


Budżet

 • Jaki jest koszt sukni uszytej według indywidualnego pomysłu?

  Ceny sukien wykonywanych w naszej pracowni są porównywalne z cenami sukien dostępnych w salonach ślubnych. Realizacja indywidualnego projektu jest bardziej pracochłonna niż szycie sukni w systemie taśmowym, jednak u nas nie ma dodatkowych marż i kosztów pośrednictwa. W rezultacie zaprojektowana suknia nie musi być droższa. W zamian za rozsądną kwotę otrzymujemy personalizowaną, wyjątkową suknię, specjalnie skrojoną i dopasowaną. Jest to suknia w której każdy detal jest starannie, ręcznie wykończony, a klientka sama może zdecydować np. o kolorze, sposobie zapięcia, czy rodzaju rękawa. Ze względu na różnorodność materiałów każdą suknię kalkulujemy indywidualnie. Staramy się dopasować do ślubnego budżetu naszych klientek i jeśli cena jest priorytetem to warto o tym nas poinformować.

   

 • Mój budżet przeznaczony na suknię jest mniejszy. Czy macie jakąś radę?

  Jeśli koszt nowej sukni przekracza zaplanowany budżet warto poszukać sukni z drugiej ręki. My pomożemy ją profesjonalnie dopasować i odświeżyć. Mamy duże doświadczenie w tej dziedzinie. Z przyjemnością dajemy sukienkom drugie życie, ponieważ wpisuje się to w naszą filozofię less waste.

  Przestrzegamy przed zamawianiem sukni na tanich, zagranicznych platformach, ponieważ możliwości dopasowania tych sukienek są bardzo ograniczone, a ich jakość dyskusyjna. Radzimy by suknie z drugiej ręki wybierać wśród dobrych, polskich marek. 

   

 • Jak rozkładają się płatności w przypadku zamówienia sukni w pracowni?

  Zamawiając suknię stacjonarnie, na spotkaniu z projektantką, należy wpłacić zaliczkę przy podpisaniu umowy. Reszta jest płatna dopiero po realizacji zlecenia, chyba, że klientka życzy sobie dokonać płatności szybciej. Nie wymagamy płatności całości kwoty przed realizacją zlecenia.


Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na Twoje pytanie

JOLCA.PL

© All rights reserved.