• Start
  • Blog
  • Sesja po ślubie. Jak przygotować sukienkę.

Sesja po ślubie. Jak przygotować sukienkę.

Pytacie często w czasie przymiarek, jakie jest nasze zdanie w kwestii sukni ślubnej i sesji fotograficznej. Niektóre dziewczyny obawiają się, że na sesję suknia będzie już wyglądała inaczej, nieświeżo, będzie po prostu brudna. Kolejny problem to ewentualne uszkodzenia lub rozdarcie. To wszystko przecież może się zdarzyć w czasie udanego wesela.

Wystarczy mocniejszy obrót, obcas od butów i problem gotowy. Pytacie czy lepiej nic nie ruszać i założyć suknię taką jak jest, czy może oddać do czyszczenia, gdzie często robią to na odpowiedzialność klientki. Ostrzegają przed możliwymi uszkodzeniami niektórych elementów i ozdób. Po takiej informacji trudno o brak dylematów.

Z naszego punktu widzenia najlepiej zdjęcia ślubne zrobić w dniu uroczystości. Wtedy suknia ma swoją świeżość, podobnie jak makijaż, fryzura i kwiaty. Zrozumiałe jest, jednak, że minimum kilkadziesiąt minut nieobecności na weselu to już spora strata.

Jeśli suknia w czasie zabawy uległa uszkodzeniom, zabrudzeniu, rozdarciu, wtedy sesję warto odłożyć o czas pozwalający na szybką naprawę. Nie warto ryzykować, że na tych wyjątkowych zdjęciach pojawią się w kadrze jakieś niedoskonałości.

Według naszej filozofii serwis sukienki po uroczystości zaślubin jest oczywistością. To przecież zupełnie normalne, że delikatne tkaniny i wiotkie tiule łatwo uszkodzić. Ze szytych przez nas sukien zawsze pozostają skrawki koronek, fragmenty tkanin. Łatwo wtedy o szybką naprawę i po kilku dniach suknia jest gotowa. Dodatkowo możemy wykonać czyszczenie, bądź prasowanie. Trochę inaczej przedstawia się sytuacja naprawy sukienki nie wykonanej w naszym atelier. Wtedy staramy się znaleźć pasujące elementy, sprowadzić np. identyczny tiul lub muślin. Wymaga to poświęcenia więcej czasu na poszukiwania. Niekiedy trzeba wymienić całą warstwę lub przyszyć urwaną koronkę.

Sesja ślubna odsunięta w czasie jest więc w takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem, pozwalającym na dokonanie niezbędnych reperacji i wyczyszczenie ślubnej kreacji. Pewnie pozwala także na większy dystans i rozluźnienie. Wybierzcie same termin Waszej sesji. My pomożemy w realizacji tych planów nawet po ślubie. Wasza suknia będzie nadal piękna.

                                                                                                                                                                                        Projektantka

                                                                                                                                                                                 Jolanta Koprowska

Porady, Usługi krawieckie, Sesja fotograficzna

JOLCA.PL

© All rights reserved.